Aktualności:

Zostań terapeutą WU-SHEN

Program terapeutyczny Wu – Shen

Czym jest Wu – Shen (pięć duchów)

Pięć duchów to koncepcja, która ma swoje źródła w medycynie chińskiej i jest związana z teorią pięciu elementów. Pięć duchów to pięć energii, które rządzą funkcjonowaniem organizmu człowieka. Zgodnie z tą teorią, każda z pięciu energii jest związana z konkretnym narządem wewnętrznym i jest odpowiedzialna za różne aspekty życia i zdrowia.

Oto opis pięciu duchów w medycynie chińskiej:

  1. Hun – to duch wędrówki, który jest związany z wątrobą i funkcjami umysłowymi, takimi jak kreatywność i wyobraźnia. Hun jest również związany z marzeniami i snami.
  2. Shen – to duch serca, który odpowiada za emocje, myśli i funkcje poznawcze. Shen jest również związany z duchowym rozwojem i zrozumieniem świata.
  3. Yi – to duch umysłu, który jest związany z trzustką i jelitem grubym. Yi odpowiada za pamięć, koncentrację i intuicję.
  4. Po – to duch ciała, który jest związany z płucami i skórą. Po odpowiada za fizyczne aspekty życia, takie jak sen, odpoczynek i regeneracja oraz działania instynktowne
  5. Zhi – to duch woli, który jest związany z nerkami i funkcjonowaniem układu hormonalnego. Zhi odpowiada za motywację, wolę działania i zdeterminowanie.

Według medycyny chińskiej równowaga między tymi pięcioma duchami jest kluczowa dla dobrego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zaburzenia równowagi między duchami mogą prowadzić do różnych chorób i dolegliwości. Dlatego ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, a także unikać stresu i niepokoju, które mogą wpłynąć na równowagę między duchami.

Dla kogo

Program Wu-Shen  dedykowany jest dla terapeutów, którzy doceniają integracyjne podejście do terapii, a szczególnie rolę umysłu oraz emocji w procesie diagnozowania i terapii oraz chcą lepiej wykorzystać medycynę chińską w terapii swoich pacjentów / klientów. Od uczestników wymaga się znajomości podstaw medycyny chińskiej.

Cel programu Wu-Shen

⦁ rozpoznanie „korzenia” choroby,
⦁ ocena wpływu emocji i psychiki na zdrowie i chorobę,   
⦁ ustalenie optymalnej terapii
przez:
⦁ użycie właściwych formuł ziołowych i ziół,   
⦁ ustalenie punktów akupunkturowych,
⦁ korekty diety,
⦁ techniki pracy z ciałem i umysłem.

Program będzie realizowany w czasie cyklicznych warsztatów.

Na pierwszym warsztacie

⦁ zapoznasz się z metodą, oprogramowaniem oraz możliwościami prowadzenia terapii,
⦁ zrobisz sobie skan i ocenisz siebie,
⦁ dowiesz się, jak pozyskać sprzęt i oprogramowanie oraz jaki jest system dalszego szkolenia.

Metoda, którą wykorzystasz na warsztacie

Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna STRD jest metodą diagnostyczna, która wykorzystuje zmienność promieniowania podczerwonego, czyli temperaturę podczerwieni. Te zmiany są bardzo ważnymi wskaźnikami zdrowia w medycynie chińskiej. Według tej tradycji, temperatura ciała zależy od przepływu energii „chi” przez organizm. W przypadku zaburzeń równowagi energetycznej, dochodzi do zmian temperatury ciała.

Metoda ta jest wystandaryzowana i może być wyznacznikiem całościowej aktywności układu nerwowego. Stanowi dobre narzędzie do określania reakcji na stres i postaw emocjonalnych badanej osoby. Pozwala spojrzeć na zespół objawów i określić ich „korzeń”. Metoda została zainicjowana w Instytucie Medycyny Społecznej i Pracy w Heidelbergu (1977-1988), kontynuowana do dziś.

Więcej na: www.strd.com.pl

Kiedy

16 WRZESIEŃ 2023, godz. 10.00 – 16.00

Miejsce warsztatów

Górnośląska Wyższa Szkolą Przedsiębiorczości im. K. Goduli, Chorzów ul. Racławicka 23, 41-506 Chorzów

Inwestycja

300,00 zł
200,00 zł – dla studentów i absolwentów GWSP

Prowadzący

dr n. med. Krzysztof Krupka, prof. GWSP – specjalista neurologii, chorób wewnętrznych i rehabilitacji. Naukowiec i badacz procesów energetycznych w organizmie człowieka. Od 30 lat zajmuje się medycyną chińską. Twórca metody diagnostycznej – dynamicznej termografii, zwanej STRD. Autor kliku patentów oraz twórca wielu formuł suplementacyjnych i ziołowych. Więcej na www.drkrupka.pl

Zapisy do dnia 10 września 2023 za pośrednictwem strony https://rekrutacja.gwsp.edu.pl/kursy/

⦁ Opłatę za warsztaty proszę dokonać na konto: 37 1140 1078 0000 2162 4700 1013
⦁ Odbiorca: Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, ul. Racławicka 23, 41-506 Chorzów
⦁ W tytule przelewu proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz nazwę kursu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *