Aktualności:

Krzem Pierwiastek życia

Książka do kupienia w dobrych księgarniach, na allegro oraz w sklepie Instytutu Energomedica.

Ze wstępu

Zdecydowałem się napisać książkę o krzemie, dlatego ze jest to pierwiastek trochę inny niż wszystkie mi znane. Przez wiele lat badałem wpływ pierwiastków na zdrowie i choroby ludzi często mi przychodziło do głowy, jak to jest ze najbardziej rozpowszechniony pierwiastek na Ziemi brakuje go nam ludziom.

Dopiero po przeczytaniu książki prof. Sedlaka o krzemie zrozumiałem, że ten minerał ma szczególną rolę w życiu planety Ziemi oraz nas ją zamieszkujących. W tym miejscu szczególenie podkreśliłbym to ze, że rola krzemu w organizmie nie polega tylko na tym, że jest on integralnym składnikiem każdej komórki, oraz że wywiera on istotny wpływ na wiele procesów metabolicznych, ale przede wszystkim, że dzięki niemu jest możliwe w ogóle życie.

Zastanawiające jest że krzemu jest zawsze tam duzo gdzie dzieje się coś nowego, gdzie potrzeba uruchomić proces powstawania życia, regeneracji, naprawy itd. Natomiast brakuje go tam gdzie tkanki, komórki umierają. Po przeczytaniu tej pozycji sadzę, że czytelnik bardziej doceni role tego pierwiastka w naszym życiu. A żyjemy bowiem w ciekawych czasach i śmiało można stwierdzić ze niosą one nowe wartości, nowe idee, nowe zasady życia społecznego.

Obecnie ludzie mają bardzo duży deficyt krzemu w organizmach i w związku z tym ze trwają powszechne zamiany w świadomości ludzi ten pierwiastek odegra być moz Należy podkreślić, że rola krzemu w organizmie nie polega tylko na tym, że jest on integralnym składnikiem każdej komórki, ale także i na tym, że wywiera on istotny wpływ na wiele procesów metabolicznych.

Najważniejsza rola krzemu w organizmie to jego wpływ na komunikację między mózgiem a komórkami. Dzięki temu jest możliwy prawidłowy przepływ informacji pomiędzy mózgiem a ciałem być może szczególną rolę. Zakładam, że książka może pozostawić niedosyt, i że temat nie została do końca wyczerpany, ale może kogoś on zainspiruje dla dalszych poszukiwań i badań.

Z rozdziału I – Woda krzemowa

Aby szczegółowo opisać wodę w raz z jej powstawaniem, istotą, strukturą, właściwościami, anomaliami i jej działaniami na naszej planecie, konieczna jest szeroka literatura i nie da się w tym krótkim rozdziale wszystkiego opisać…

Woda znajduje się w gigantycznym cybernetycznym zamkniętym obwodzie regulacji, który jest napędzany przez energię słoneczną i ciągle podtrzymywany przez parowanie dyfuzyjne wody w oceanach kontynenty są zaopatrywane w wodę opadową. Początkowo jest to czysta i miękka woda. Obieg wody jest zamknięty poprzez to, że nadmiar wody wpływa z powrotem do oceanów. Przy tym potężnym procesie nie jest potrzebna energia użyteczna. Energia słoneczna, wiatr i siła ciężkości są wystarczającymi siłami napędowymi bez szkodzenia środowisku. Również ilość wody wewnątrz obiegu pozostaje stała.

Znaczenie wody jest oczywiste, biorąc pod uwagę człowieka, którego organizm w dwóch trzecich składa się z wody. Biologia i jej chemiczne reakcje nie byłyby możliwe bez substancji rozpuszczanych w wodzie. Odnosi się to szczególnie do gospodarki kwasowo-zasadowej, która odgrywa bardzo istotną role chorobach przewlekłych np. rak, RZS, toczeń, choroby tarczycy, cukrzyca i wiele innych.

Woda posiada liczne, bardzo charakterystyczne właściwości. W naturze poprzez szczególną strukturę molekułów wodnych woda ma specjalną pozycję, co jest spowodowane wspomnianymi mostkami wodorowymi, tworzeniem tzw. gron i dipolu. Te właściwości wody nie tylko utrzymują życie, ale mogą być również uważane jako dające życie, są one, bowiem nieodzowne przy powstawaniu życia.

Woda może informacje przyjmować, gromadzić i przechowywać oraz przekazywać dalej. „Pamięć wody” polega na zmianach struktury wody pod wpływem oddziaływania na nią różnych substancji.

Niestety woda może przekazywać negatywne modele drgań także dla życia i tracić swoją strukturę dającą życie, a tym samym może stać się chorobotwórcza, Woda tworzy wraz z tkanką łączną jednostkę funkcjonalną. Polimery wodno-cukrowe substancji podstawowej działają jako przekaźniki informacji. Na tym etapie widzimy już powiązanie metabolizmu krzemu z metabolizm tkanki łącznej, ale o tym w dalszej części książki.

Właściwości wody, które są tak ważne dla biologii, pozwolą zauważyć, jak istotna dla zdrowego życia jest jakość wody i jej struktura . Jest wiele oddziaływań, które mają wpływ na jakość wody i tym samym na jej właściwości. Można rozróżnić oddziaływania chemiczne i fizykalne, jak i oddziaływanie poprzez życie na ziemi: przez świat roślinny, zwierzęcy przez człowieka. Należy również rozróżnić wodę na: wodę użytkową, wodę pitną, źródła lecznicze oraz wodę leczniczą, której stawia się najwyższe wymogi

W celu oceny jakości wody pitnej przyjmuje się liczne kryteria. W przypadku każdej profilaktyki i terapii, która uwzględnia gospodarkę kwasowo-zasadową i zdrowe żywienie, nie można zapomnieć o roli wody jako czynnika niezbędnego do życia w metabolizmie oraz optymalnym wydalaniu związków występujących w prawidłowym moczu, podczas gdy woda jest integralnym składnikiem płynnej struktury naszego organizmu, który w zależności od wieku życia składa się w 60 – 80 % z wody.

W przyrodzie naturalne zanieczyszczenia wody są zawsze wyrównywane w biologicznej równowadze, poprzez ciągłe powolne parowanie oraz procesy filtracyjne w glebie.

Zanieczyszczenie, którego nie można wyrównać w obiegu wody bez jakichkolwiek trudności, nastąpiło dopiero przez pojawienie się cywilizacji, a szczególnie w wieku przemysłowym. W przeciwieństwie do roślin i zwierząt to człowiekowi było dane, zniszczyć, zagrozić obiegowi wody i tym samem zniszczyć i zagrozić samemu sobie. Już w antyku woda była kanalizowana i poprzez magazynowanie jej w rurach z ołowiu działała w sposób szkodliwy dla zdrowia. Pierwotnie woda była w pierwszej linii wodą pitną, człowiek rozpoznał ją jako medium do oczyszczania. W końcu była coraz bardziej wykorzystywana niezgodnie z przeznaczeniem. W skrajnym przypadku nowoczesnego społeczeństwa industrialnego marnuje się 96 % wody dla celów przemysłowych oraz jako wodę użytkową: obok mycia, do zmywarek, pralek do prania, grzejników, deszczowni, spłuczek toaletowych oraz myjni samochodowych . Poprzez używanie kopalnych materiałów opałowych zanieczyszcza się atmosferę, a tym samym również wodę opadową. W miejskich osiedlach zaniedbuje się możliwość rozdzielenia wodociągu na wodę pitną i użytkową. Poprzez same ścieki przemysłowe i tankowce zagrożone są niewyobrażalnie duże masy oceanów.

Nie ma wątpliwości, że w naszej cywilizacji ten najważniejszy obok tlenu środek do życia, pozostawia szczególnie w miejskich osiedlach bardzo wiele do życzenia. Wody z wodociągu nie można już prawie nazywać wodą pitną.

Jest to prawie niezrozumiałe, w jakim wymiarze został zanieczyszczony przez człowieka nasz najważniejszy środek do życia, i jak stał się niezdatny do picia.

Ponieważ woda może magazynować również chorobotwórcze zarodki i rozprzestrzeniać w większości miast epidemie, preferuje się gaz chlorowy lub ozon. Używane środki chemiczne działają bakteriobójczo, powodując podwyższając potencjał oksydacyjny i potencjał redoks tak silnie, że życie bakteryjne staje się niemożliwe. Jeżeli po procesach filtracyjnych nastąpi chlorowanie, wówczas w wodzie pozostają zatrute zarodki i ich produkty rozkładu. Woda, na którą zadziałano w ten sposób jest wątpliwa jako napój, jako środek spożywczy do stosowania w kuchni oraz przygotowywania potraw i wypieków.

Długotrwałe spożywanie takiej wody praktycznie uniemożliwa wyleczenie wielu chorób, a być może przyczynia się do powstawania wielu schorzeń. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, jaką wodę pijemy. Tzw. krzemowa to woda o pH alkalicznym i dużą zawartością elektronów. Oddziaływanie krzemu na wodę tłumaczy się różnie. Badania wykazały ze krzemień a w szczególnosci czarny rzeczywiście zmienia jej właściwości i strukturę. Struktura wody krzemowej jest bardzo trwała i prawdopodobnie tworzy bardzo stabilne klastry które składają się z 6 molekuł , które w „normalnej” wodzie są bardzo mało stabilne i składają się 12-18 molekuł H20. Taka „niestabilna” woda źle oddziaływuje na komórki bowiem im większa struktura wody tym wolniej i w mniejszej ilości przedostaje się ona do komórek..

Woda krzemowa przez cały czas smakuje tak samo. Łatwo to sprawdzić organoleptycznie zalewając np. herbatę w termosie zwykłą wodą z kranu i woda krzemową. Próbując ten napój po kilku godzinach, herbata z wodą krzemową nie zmieni smaku a herbata ze zwykłą wodą bardzo zmieni smak

Woda krzemowa ma tez zdolności samooczyszczania się, bowiem szkodliwe substancje wytrącają się i opadają na dno. Taka woda może długo stać ogranicza bowiem rozwój bakterii wywołujących gnicie i fermentacje. Woda krzemowa w organizmie ssaków wiąże metale ciężkie, substancje radioaktywne i inne szkodliwe i wyprowadza je z organizmu. Badania wykonane przez naukowców rosyjskich jak np. dr Oldowskij wskazują że systematyczne stosowanie wody krzemowej znacznie poprawia ogólny stan zdrowia. (…)

Z rozdziału II – Zawartość krzemu w pożywieniu

Z reguły większość z nas ludzi mało wie o znaczeniu krzemu dla zdrowia. Nie tylko nie zwracamy na ilość krzemu w naszym organizmie, lecz wręcz odwrotnie robimy wszystko, aby nie dostawał się do niego.

Dzieje się to dlatego że technologia przetwarzania roślin i warzyw w przemyśle nastawiona jest na rafinowanie pokarmów i pozbawianie ich tzw. balastu. Razem z odpadkami procesu przetwarzania, z łupinami i miąższem produktów, pozbawia się je krzemu. Takie przetwarzanie ziarna przewiduje przede wszystkim oddzielenie łupiny, która zawiera krzem. Przede wszystkim wyjątkowo dokładnie oczyszcza się naturalną krzemową osłonkę z pszenicy przy wytwarzaniu kaszy manny. A przecież jest ona przeznaczona do karmienia dzieci. To właśnie im w szczególnosci , jako organizmom rosnącym potrzeba wielokrotnie więcej krzemu niż dorosłym. W kaszy mannej nie ma krzemu. Gdy się ją gotuje, dodaje się do niej mleko. Wtedy w organizmie dziecka wystepuje dodatkowa negatywna reakcja antagonistyczna wapnia zawartego w mleku do krzemu . I to ma katastrofalne skutki dla naczyń krwionośnych i stawów, bowiem arterioskleroza oraz wczesne zmiany zwyrodnieniowe stawów dotykają ludzi już w tak młodym wieku. Trzeba pamiętać że mleko które obecnie spożywamy w kartonikach lub butelkach nie ma nic wspólnego z mlekiem tzw. „prosto od krowy” bowiem świeże mleko jest zupełnie innym produktem.

W organizmach dzisiejszych dzieci, karmionych zgodnie z oficjalnymi zaleceniami dietetyków, niedobór krzemu sięga 50% i więcej. Na poziomie submolekularnym krzem to pierwiastek komunikacji. Dzięki temu mózg „ wie” co się dzieje w organizmie oraz kontroluje proces wzrostu i rozwoju człowieka począwszy od tworzenia błon komórkowych aż do formowania tkanki łącznej chrząstek i kości. Nauka wykazała, że krzem pełni najwyższą rolę w syntezie mukopolisacharydów podczas tworzenia się chrzęstnej tkanki łącznej układu kostno-ruchowego.

Jeżeli w pokarmie dziecka występuje niedobór krzemu (dzisiaj ma to miejsce wszędzie, gdzie stosuje się kuchnię mleczną, oraz spożywa się tzw produkty rafinowane ), zaczyna się problem prawidłowego kształtowania i w ogóle całego ciała. Objawia się to w krzywicy, chorobach układu limfatycznego, skóry itd. Uszkodzone tkanki odnawiają się słabo. Dzieci rozwijają się upośledzone fizycznie oraz i ich układ nerwowy staje się mało stabilny i podatny na dezinformację .

Dzienne zapotrzebowanie na kwas ortkrzemowy wynosi od 20 do 40 mg. Ta ilość jest zużywana dziennie w różnych procesach metabolicznych. Niestety praktycznie przy obecnym żywieniu nie jest możliwe osiągnąć takie zapotrzebowanie poprzez ogólnie dostępne pokarmy .

Z rozdziału VI – Sposoby aplikacji i dawkowania preparatów krzemu

(…)

Sposoby użytkowania i otrzymywania tzw wody krzemowej

Do uzyskania wody krzemowej najlepszy są różne formy kwarcu i tak

 • kryształ górski – przezroczysty daje największą harmonię
 • Morion- kwarc dymny
 • Prazolit-zielona odmiana kwarcu
 • Kryształ różowy – uznawany za jedna z najbardziej dobroczynnych odmian kwarcu
 • Ametyst- fioletowy kwarc
 • Topaz –charakteryzuje się ogromnym bogactwem barw
 • Czarny krzemień. Obok kryształu górskiego najczęściej używany jest to krzemień opalowo-chalcedonowy zawiera on dużo skamieniałych szczątków organicznych. Do tego celu nadaje się krzemień który wydobyto z kopalni pokładów kredowych , marglowych lub dolomitowych.

Wodę krzemionkową uzyskujemy w następujący sposób bierzemy jeden z w/w postaci kwarcu myjemy i zalewamy woda w proporcji 5-10 g na 1 litr wody. Wodę ta najlepiej nastawiać w ciemnych szklanych naczyniach przez ok. 4 doby. Pić po 1 szkl tej wody 3-4 dziennie. Należy używać wierzchniej warstwy wody i nie pić osadu , który gromadzi się na dnie naczynia , ponieważ uwalniające związki krzemu maja zdolność tworzenia koloidów , który przyciąga i wiąże zanieczyszczenia . Wodę ta można używać do herbat , zup , kawy itd. Można także gotować wodę z krzemieniem najlepiej z kryształem górskim . Natomiast gotowanie wody z czarnym krzemieniem zalecana jest tylko do użytku zewnętrznego.

Wodę krzemowa stosujemy w gospodarstwie domowym także do:

 • Płukania włosów
 • Łagodzenia podrażnień skóry po goleniu
 • Do zapobiegania parodontozie poprzez płukanie ta wodą żeby po ich umyciu
 • Do codziennej pielęgnacji skóry
 • Jako dodatek do wody która podlewamy rośliny domowe i drzewa owocowe jak i warzywa
 • Namoczenie nasion w wodzie krzemowej zwiększa ich zdolność do kiełkowania

Wodę krzemowa możemy tez podawać do picia zwierzętom domowym, które ją bardzo chętnie pija

[…]

Książka do kupienia w dobrych księgarniach, na allegro oraz w sklepie Instytutu Energomedica.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *